Balonlu Naylon Üretimi

granul balonlu naylon
Günümüzde birçok kişi, nakliye sırasında ürünleri güvende tutmak için paketleme malzemesi olarak balonlu naylon kullanmaktadır. Kırılgan veya kolayca kırılabilen öğeleri paketlemek için kullanılan bir plastik ambalaj malzemesidir. Baloncuklar, hassas ve kolayca kırılabilen nesneler için yastıklama maddesi olarak işlev gören, düzenli aralıklarla çıkıntı yapan hava dolu kürelere sahiptir. Balonlu naylon istenilen ölçülerde üretilmektedir.

Kırılgan Öğeler:

Değerli porselen eşyalar, camlar, aynalar, tablo, biblo gibi sanat eserleri, vazolar kırılgan eşyalar kategorisine girer. Bunlar hassastır ve hasara karşı dayanıksızdır. Bu nedenle, en iyi korumayı sağlamak için ambalaj olarak balonlu naylonlar tavsiye edilir.

Hassas Ürünler:

Elektronik ve elektrikli ürünler hassastır ve iyi korunmazlarsa zarar görebilirler. Hafif bir düşüş bile geri dönüşü olmayan hasarlara neden olabilir. Yine, bu öğeler statik kaynaklı elektrik yükünden korunmalıdır. Bu ürünleri anti-statik balonlu naylona sarmak, ürünlerin düşseler bile güvende olmalarını sağlayacak ve ayrıca ürünleri elektrostatik boşalmadan koruyacaktır.

Mobilya:

E-ticaret mağazalarının çoğaldığı bu günlerde mobilyalarınızı online olarak satın alabilirsiniz. Çevrimiçi mağazalar, ürünün ne kadar küçük olursa olsun müşterilere sağlam bir şekilde ulaşmasını sağlar. Teslim alınan ürünlerde herhangi bir hasar olmaması için baloncuklu ambalajlara sarılır. Örneğin, çok kırılgan olan cam masa üstleri, cam dolap kapakları veya diğer cam mobilya parçaları, taşıma sırasında titreşimlere ve şoklara karşı çok gerekli olan tamponlamayı sağlamak için genellikle birkaç kat balonlu naylon patpat ile sarılır.

Balonlu Ambalaj Çeşitleri:

Balonlu naylon filmlerini ambalaj ihtiyaçlarınıza göre seçmeniz gerekmektedir. Küçük boyutlu asprin balonlu naylon, genellikle elektronik eşya, cam eşya vb. gibi hassas öğeleri paketlemek için kullanılır. Büyük boyutlu gripin balonlu naylon, genellikle mobilya ve diğer ofis ve ev eşyaları gibi nesneler için dolgu malzemesi olarak kullanılır.

Balonlu Naylon Neyden Üretilir?

Balonlu naylon, mevcut en yaygın plastik türlerinden biri olan polietilenden yapılır. Plastikler, nihai ürünler yapmak için doğal gaz veya ham petrol gibi fosil yakıtların kimyasal olarak değiştirilmesi ve işlenmesiyle yapılır. Spesifik olarak polietilen, doğal gaz olan etan’ın çekilmesi ve işlenmesiyle yapılır. Üreticiler, balonlu patpat naylon yapmak için yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) veya düşük yoğunluklu polietilen (LDPE) kullanırlar. HDPE veya #2 plastik daha dayanıklıdır ve soda şişeleri, oyuncaklar ve trafik konileri gibi şeyleri oluşturur. 4 numaralı plastik olan LDPE, PE’nin daha hafif, daha esnek bir versiyonudur ve genellikle ambalaj malzemeleri ve plastik poşetlerdeki ana bileşendir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir